Ректори порадилися, як якісно відбирати абітурієнтів

20 грудня Ректори порадилися, як якісно відбирати абітурієнтів

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка під егідою Спілки ректорів вищих навчальних закладів України відбувся науково-практичний семінар. Його провели Науково-методична рада КНУТШ та Альянс USETI (Програма сприяння зовнішньому тестуванню в Україні).

 Відкриваючи семінар, керівник проекту Альянсу Ярема Бачинський відзначив важливість співпраці всіх зацікавлених в якісному відборі абітурієнтів до вищих навчальних закладів — насамперед Спілка ректорів ВНЗ України має стати неформальним замовником зовнішнього тестування.

 Виконавчий директор Спілки ректорів ВНЗ Станіслав Омельченко у вітальному слові наголосив на вагомій ролі Спілки як партнера Альянсу і від мені президента Спілки академіка Леоніда Губерського побажав учасникам плідної праці і глибокодумного обговорення питання якісного відбору абітурієнтів на навчання до ВНЗ.

Семюел Телбот, представник корпорації предметного тестування АСТ, зупинився на характеристиці тесту, продемонструвавши його зразки. Порівнявши АСТ з більш відомим в українському освітньому товаристві тестом SAT, доповідач показав, що тест АСТ більше відповідає потребам представників природничонаукового та фізико-математичного профілю. Виступ американського тестолога викликав чимало запитань.

Заступник директора УЦОЯО Вадим Карандій і завідувач відділу наукового забезпечення УЦОЯО Сергій Раков розповіли про науково-методичні засади шкалювання результатів ЗНО. Експерт Альянсу USETI Володимир Ковтунець ознайомив з можливим шляхами оптимізації процедур конкурсного відбору студентів за результатами ЗНО, а також з рейтингом вишів за вибором абітурієнтів у 2010 році.

Виступавтора цього матеріалу містив аналіз результатів ректорських контрольних робіт на першому курсі всіх факультетів та інститутів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Необхідна подальша спільна робота над удосконаленням процедур відбору абітурієнтів на навчання, що поєднали б забезпечення рівного доступу до вищої освіти та вкомплектування вишів якісно підготовленими абітурієнтами, здатними опанувати університетські програми.

 
Володимир БУГРОВ,
проректор КНУ імені Тараса Шевченка
За інформацією: http://osvita-ukrainy.com

Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям