Спеціальність "вчитель" потрапила до списку професій, у яких нема майбутнього

20 вересня Спеціальність "вчитель" потрапила до списку професій, у яких нема майбутнього

Спеціальності в сфері інформаційних технологій – найбільш перспективні. Так вважає половина "білих комірців". При цьому до списку професій, у яких нема майбутнього, потрапили робочі спеціальності, а також такі професії, як таксист і… вчитель. Про це свідчать результати опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

За версією порталу CareerCast.com, рейтинг найкращих професій у США за 2013 рік очолив актуарій (спеціаліст зі страхової математики), друге місце зайняв біоінженер, і тільки третя позиція дісталась розробнику програмного забезпечення.

А в Україні ситуація виглядає дещо іншим чином. На думку офісних співробітників, саме ІT-професії є найбільш перспективними (так думають 47% респондентів).

Якщо говорити про можливість появи нових спеціальностей, то більшість опитаних вважають, що, хоча суттєвих змін на українському ринку праці не очікується, розвиток сфери IT очевидний: "П’яти років мало для появи якихось нових професій, але цілком достатньо для того, щоб стали незатребуваними старі. Мені здається, що з плином часу буде збільшуватись попит на працівників сфери IT: програмістів, веб-розробників, верстальників і т.п."

На другому місці серед найбільш перспективних професій – підприємець або бізнесмен (16%). Третю позицію, випередивши інженера різноманітних галузей, займає юрист, адвокат і прокурор (12%). Останнє місце в ТОП-5 належить архітектору (10%).

Тільки кожен десятий офісний співробітник вважає інженерно-технічні професії перспективними. При цьому респонденти вже через 5 років передбачають появу нових спеціальностей у цій сфері: "Нові професії будуть в основному пов’язані з новими технологіями. З’явиться необхідність у спеціалістах як у сфері айті, так і в сфері медицини, співробітники яких працюють з нанотехнологіями".

Крім цього, до десятки найбільш перспективних професій потрапили:

§                    6-те місце – керівник, директор;

§                    7-ме місце – банкір;

§                    8-ме місце – менеджер із реклами, РR, маркетолог;

§                    9-те місце – лікар;

§                    10-те місце – менеджер із продажів.

Список неперспективних професій очолили таксисти і водії. Кожен четвертий офісний співробітник вважає, що в цієї професії нема майбутнього. Але знаходяться і ті, хто розглядає у недалекому майбутньому можливість появи водіїв повітряних і навіть космічних таксі. Наскільки це реально – покаже час.

На друге місце вийшла професія вчителя, витіснивши робочі спеціальності на одну позицію. Робота в сфері послуг теж не розглядається "білими комірцями" як багатообіцяюча (4-та позиція в антирейтингу і 13% голосів).

Існує й інша думка: деякі респонденти очікують нового стрибка в розвитку вказаної сфери: "З’являться спеціалісти з віртуальної автоматизації процесів забезпечення життєдіяльності. Можливо, дехто з нас буде надто багато часу проводити на роботі, а присутність вдома буде швидше віртуальною".

П'ятірку найменш перспективних професій замикають міліціонер і військовослужбовець. Крім того, ця професія сприймається працівниками і як непрестижна.

До ТОП-10 неперспективних професій потрапили: науковий співробітник, держслужбовець, менеджер із продажів, машиніст, механік і спортсмен.

За матеріалами: Хедхантер 

Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям