Виставка "Механіка епохи Відродження" відкрита!

11 червня Виставка "Механіка епохи Відродження" відкрита!
10 червня в музеї "Экспериментаниум" відкрилася нова виставка «Механіка епохи Відродження». Її головні експонати – це механізми, побудовані майстрами-умільцями музею за ескізами самого Леонардо да Вінчі.

Постріляти з арбалета, требушета і катапульти, побудувати міст без мотузок і цвяхів, підняти себе на величезному підйомнику та ще багато чого зможе кожен відвідувач експозиції! А ще – познайомитися з «предками» механізмів, без яких ми сьогодні не уявляємо свого життя.

А чи знаєте ви, що інтереси Леонардо да Вінчі – винахідника включали в себе як військову, так і цивільну інженерію? Геній використовував прогресивний науковий підхід, подібний до сучасного! Сам Леонардо про свої винаходи скромно казав, що його теоретичний внесок у механіку – це його дослідження «ваги, сили, тиску та удару... дітям руху».

Леонардо да Вінчі залишив нащадкам велику кількість ескізів складових частин пристроїв, призначених для передачі та перетворення руху. Відомі ще з античних часів основні механізми він комбінував для створення складних систем, що автоматизували різноманітні операції.

До речі, механізми, представлені в експозиції Музею, яскраво та захоплююче ілюструють розділ механіки з шкільного курсу фізики. Школярам буде корисно «закріпити» почуте на уроці на практиці. Дорослі можуть пригадати уроки фізики, а тим, хто полюбляв прогулювати уроки – заповнити «білі плями».

Ще один аспект, на який екскурсоводи звернуть увагу відвідувачів виставки – це на Леонардо да Вінчі, як на особистість. Саме так! Бо знайомство з ним є не лише цікавим, а й дуже корисним для людей, зацікавлених у самовдосконаленні. Обдарований від природи, Леонардо свідомо розвивав свої здібності, про що свідчать його нотатки. Саме завдяки тому, що да Вінчі мав звичку все ретельно занотовувати і не розлучався із записником, ми можемо дізнатися, як працював його геніальний розум! Відвідувачі дізнаються які особисті риси та який науковий підхід дозволяв Леонардо да Вінчі успішно працювати одразу в багатьох амплуа.

Можливо, приклад Леонардо та його поради, надихнуть відвідувачів виставки на активацію власних творчих здібностей. Під час екскурсії гіди підкажуть ідеї, які в цьому допомагатимуть.

Відкрийте генія в собі!

Джерело:experimentanium.com.ua 

Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям