Міжнародний день Землі

22 квітня Міжнародний день Землі

22 квітня - Міжнародний день Землі - свято чистої Води, Землі і Повітря. День нагадування про страшні екологічні катастрофи, день коли кожна людина може задуматися над тим, що вона може зробити у вирішенні екологічних проблем.

Історія цього свята пов'язана з ім'ям жителя американського континенту Джона Мортона. У кінці 19 століття Джон Стерлінг Мортон переїхав на територію пустельної прерії штату Небраска, самотні дерева якої посилено вирубувалися на будівництво будинків та на дрова. Мортон запропонував влаштувати день, присвячений озелененню, і заснувати призи для тих, хто висадить більшу кількість дерев. Цей день назвали Днем Дерева.
Протягом першого Дня Дерева жителі штату висадили близько 1 млн дерев. У 1882 році штат Небраска оголосив День Дерева офіційним святом. Він відзначався в день народження Джона Мортона - 22 квітня. У 1970 році понад 20 млн людей у ​​різних країнах світу взяли участь в акції, яка отримала назву День Землі.
У 1990 році свято стало міжнародним, в акції брали участь вже 200 млн чоловік з 141 країни. З початку 90-х років ХХ століття основна увага в ході святкування Дня Землі приділяється національним паркам. Крім природоохоронних акцій проводиться збір коштів на підтримку заповідних природних територій.
З 1995 року свято набуває нового значення, а разом з ним і нову назву - Марш парків. У цьому році до нього приєдналися заповідники і національні парки РФ. Вже у 1997 році Марш парків охопив майже всю територію колишнього СРСР і пройшов більш ніж в 150 парках на території України, Білорусії, Казахстану, Киргизстану, Туркменістану, Таджикистану та Узбекистану. В акції взяли участь близько 200 тис. осіб. Марші парків проводяться з метою залучення громадян до участі в природоохоронній діяльності заповідників і національних парків.
22 квітня всі, кому не байдуже майбутнє нашої планети, а значить і своє власне майбутнє, кому не байдуже, якою побачать нашу планету майбутні покоління, можуть внести свій посильний внесок, взявши участь у Міжнародному дні Землі.
Метою проведення Дня Землі є перетворення екологічної проблематики на невід'ємний елемент загальної освіти і культури, спрямований на формування у молоді причетності до всього, що відбувається навколо.
Формування екологічних поглядів і переконань забезпечують становлення відповідального і діяльнісного ставлення до природи.
 
 
 
За матеріалами: guon.kiev.ua
Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям