У Великій Британії виявили школу, де жоден учень не говорить англійською

06 березня У Великій Британії виявили школу, де жоден учень не говорить англійською

У Великій Британії виявили школу, в якій жоден учень не говорить англійською. Принаймні, для них це не рідна мова. Учні – здебільшого вихідці з Пакистану, є також приїжджі з Афганістану, Латвії та Литви. Але, незважаючи на мовний бар'єр між учнями і педагогами, британський Департамент стандартів освіти високо оцінює цю школу.

У початковій школі Гледстоун, що в місті Пітерборо, навчаються 440 дітей. Викладачі не бачать проблеми в тому, що уроки проводяться англійською, а діти між собою і вдома говорять якимись іншими мовами. Директор навчального закладу Христина Паркер зазначила: "Все більше слів стають двомовними. І в нашій школі ніхто не розцінює білінгвізм як проблему".

Офіційна статистика повідомляє, що 358 учнів цієї школи говорять на пенджабі та урду, 23 особи – на дарі (одна з афгано-перських мов), 11 учнів розмовляють латиською, 15 – литовською. У школі присутні представники ще 16 невеликих мовних груп.

Наприкінці лютого навчальний заклад відзначив радісну подію: влада дала йому позитивну оцінку. Таких результатів школі вдалося досягти всього за рік: рік тому її робота була визнана незадовільною.

За словами директора школи, вчителі намагаються прищепити дітям знання англійської та звичку розмовляти нею. Вони коментують англійською будь-які, навіть незначні дії. Крім того, вони запрошують англомовних дітей з довколишніх шкіл. Найчастіше педагогам доводиться вдаватися до мови жестів.

Паркер зазначає: коли батьки навчили дітей лише окремим англійським словам і фразам, діти, приходячи в перший клас, мають великі труднощі. Тому в школі працюють 28 асистентів викладачів, 10 з яких говорять на урду, а один знає польську і російську. Правда, педагоги зізнаються: вчити дітей, які вже звикли говорити "неправильною англійською" ще важче, ніж тих, які взагалі англійською не говорять.

Представники міської адміністрації, тим часом, зазначають, що в невеликому Пітерборо говорять сотнею мов. І кількість школярів, для яких англійська – не рідна мова, помітно зросла останнім часом. У 2008 році таких було 19%, сьогодні – 35%.

За матеріалами: Newsru.ua

Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям