Quora – предмет чергової істерії у світі соціальних медіа

31 січня Quora – предмет чергової істерії у світі соціальних медіа

Здавалося б, що може бути простіше за запитання і відповіді.

Що буде наступним головним трендом у соціальних медіа – The Next Big Thing, як кажуть в англомовному світі? Останні кілька тижнів на це запитання найчастіше відповідають: Quora. Саме цей сервіс перебуває в центрі пильної уваги медіа, які пишуть про web 2.0.

Quora – це сервіс, у якому користувачі ставлять запитання і дають відповіді. Також кожен має змогу коментувати відповіді, давати їм позитивну чи негативну оцінку. За підсумком кожного обговорення створюється «підсумкова відповідь», побудована за принципом вікі – її може редагувати кожен зареєстрований користувач. Творці Quora проголосили метою сервісу не об’єктивність, а консенсус  - правильною відповіддю на запитання вважається усереднений підсумок думок усіх учасників. Сервіс також передбачає можливість вести блог.

На жаль, приєднатись до мережі, позиціонованої як «фабрика знань», не так легко – для реєстрації необхідне запрошення. Це також є одним із чинників ажіотажу, адже «клубний» доступ здавна використовується для підвищення цінності членства в спільноті. Ідеологія Quora прямим текстом проголошує перевагу якості над кількістю. Тож, хоча в порівнянні із стомільйонними цифрами провідних соціальних мереж, кількість користувачів Quora досить скромна (у грудні вона становила близько 350 тисяч осіб), охочих долучитись до неї дуже багато.

Компанія, розташована в каліфорнійському міста Пало Альто, була заснована у квітні 2009 року колишніми співробітниками Facebook Адамом д’Анджело та Чарлі Чівером. За останніми оцінками, які наводить Gigaom, потенційні інвестори оцінюють компанію в 300 мільйонів американських доларів. Але засновники компанії не поспішають залучати нові інвестиції.

У березні 2010 року Метт Колер із Benchmark Capital та декілька інших приватних інвесторів вклали в Quora 11 мільйонів доларів. Тоді сервіс оцінювали у 86 мільйонів доларів, що викликало сумніви в експертів, адже Quora не була аж так популярна. На першому етапі свого розвитку сервіс був присвячений переважно підприємництву у сфері ІТ, і привернув увагу менеджерів компаній цієї сфери, які почали ділитися своїм досвідом. Згодом тематика питань, які піднімають учасники мережі, урізноманітнилась.

Вслід за хвилею захоплених відгуків та оптимістичних прогнозів великого майбутнього Quora, нинів експертному середовищі запанував скепсис і роздратування надмірним галасом навколо сервісу-фаворита. «Та замовкніть уже зі своєю Quora!», - пишуть одні, а інші розважливо пропонують заспокоїтись і подивитись, як сервіс, що дотепер розвивався як елітарний, доведе свою життєздатність, перетворюючись на масовий.

Джерело «Медіаграмотність», osvita.telekritika.ua
Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям