Про що люди шкодують найбільше?

26 січня Про що люди шкодують найбільше?

Ми завжди шкодуємо за втраченими можливостями і мріями, не здійсненими або через брак часу, або через якісь інші, як нам здається, нездоланні перешкоди. А про що люди жалкують найбільше в останні години життя? Одна жінка, яка багато років працювала в хосписі, зі своїх спостережень склала своєрідний рейтинг.

 1. Я жалкую, що в мене не було сміливості, аби жити життям, правильним саме для мене, а не так, як чекали від мене інші.
З екранів телевізорів, зі сторінок модних журналів, від оточуючих ми постійно отримуємо інформацію про те, як треба жити, ким працювати, як проводити дозвілля, де відпочивати, що їсти, чого прагнути… Але дуже важливо намагатися реалізувати принаймні деякі з особисто ваших – власних, а не нав’язаних зовні найзаповітніших бажань. І обов’язково берегти здоров'я, бо воно збільшує ваші шанси здійснити мрію.
2. Мені шкода, що я так багато працював.
Майже всі чоловіки і деякі жінки жалкували, що віддали роботі кращі роки життя, багато сил та енергії, жертвуючи молодістю, взаєминами тощо. Відмовившись від зайвого, зменшивши потреби і спростивши свій спосіб життя, можна менше думати про доходи (хоч це і суперечить сучасній споживацькій логіці), вивільнивши час для сім’ї, відпочинку тощо. Створюючи більше простору у своєму житті, ви стаєте щасливішими і відкритішими для нових можливостей.
3. Мені шкода, що в мене не було сміливості висловити свої справжні почуття.
Багато людей приховували свої почуття, аби зберегти певні взаємини з іншими. В результаті вони погоджувалися на посереднє існування і ніколи не ставали такими, якими хотіли себе бачити. Справді, не можливо керувати реакцією, думками і почуттями інших. І хоча спочатку люди можуть негативно реагувати на ваші справжні почуття, щирі слова, безкомпромісні щодо своїх принципів і поглядів вчинки, врешті-решт, це або вилікує ваші стосунки і виведе їх на новий рівень розвитку, або припинить взаємини, які, швидше за все, були «грою в одні ворота», пригнічували вас і не приносили задоволення.
4. Мені шкода, що я не підтримував стосунки зі своїми друзями.
Будь-кому, хто веде активний спосіб життя, властиво зменшувати значення дружніх взаємин. Багато людей були так занурені у власні проблеми, що дозволили дружбі багато років проходити повз їхнє життя. Але на порозі смерті матеріальне втрачає своє значення. Вони жалкували, що не присвятили друзям стільки часу і зусиль, скільки ті заслуговували. Але, зазвичай, вже не було ні сил, ні здоров’я, аби впоратися з цим завданням.
5. Мені шкода, що я не дозволив собі бути щасливішим.
Багато хто до кінця не розумів, що їхнє щастя – це питання власного вибору. Люди жили в полоні звичок, уявлень, «комфорту» звичного способу життя. Через страх перед змінами вони вдавали перед іншими і перед самими собою, що були задоволені своєю долею.
 
Тож, можливо, не треба давати собі абстрактних обіцянок з нового року почати нове життя, позбутися поганих звичок тощо… Натомість сісти і подумати, що саме для вас є щастя, як саме вам хотілося б прожити своє, власне – єдине! – життя, аби ні за чим важливим не жалкувати? Звичайно, від обов’язків, особливо перед рідними, не дінешся нікуди, але нечесно перекладати відповідальність за свою долю на когось іншого. Тож наступна дія – нарешті зробити перший крок на шляху до здійснення мрії!
 
Підготувала Тетяна КАРПОВА, «Освіта України»
 
Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям