Міжнародний еталон кілограма «схуд»

25 січня Міжнародний еталон кілограма «схуд»

У Лондоні обговорили визначення «ідеального» кілограма через інші фізичні величини. Нинішній канонічний металевий брусок-еталон засвідчив свою недосконалість, передає Компьюлента.

На сьогодні кілограм – єдина базова одиниця виміру в системі СІ, еталоном якої є виготовлений людиною предмет, а не фундаментальні фізичні властивості та закони.

Цей предмет – циліндр із платиноірідіевого сплаву діаметром і висотою 39,17 міліметрів, який зберігається під трьома герметичними ковпаками в Міжнародному бюро мір і ваг (BIPM) в місті Севр поблизу Парижа. Еталон виготовлений у 1889 році, до 2007-го він втратив у вазі 50 мікрограмів у порівнянні з середньою вагою кількох десятків своїх копій.

Хоча ступінь «схуднення» приблизно дорівнює вазі однієї піщинки, при сучасному рівні точності розрахунків така похибка не припустима.

Наразі вчені планують вивести визначення кілограма через зв'язок маси і постійної Планка – однієї з фундаментальних одиниць вимірювання в квантовій фізиці. Необхідні обчислення ще не завершені, і коли саме з'явиться нове визначення, поки сказати важко. Однак, за словами представника BIPM Майкла Стоку, горезвісний металевий брусок доживає останні дні.

Як повідомляло ІА «Світ освіт», у середині листопада 2010 року фізики вперше втримали в стабільному вигляді антиречовину.

Автор: Наталія Березюк
 

Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям