• Євро шлях
  • Цікаво знати
  • Відтепер органи місцевого самоврядування зможуть закупити підручники для учнів 4-х і 7-х класів

Відтепер органи місцевого самоврядування зможуть закупити підручники для учнів 4-х і 7-х класів

22 квітня Відтепер органи місцевого самоврядування зможуть закупити підручники для учнів 4-х і 7-х класів

20 квітня на засіданні уряду міністр освіти і науки Лілія Гриневич запропонувала рішення, що дасть змогу нарешті забезпечити  підручниками учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

З’ясувалось, що місцеві органи влади не могли закупити своєї частини підручників, хоч і отримали на те кошти, через неузгодженості в нормативних документах.

Аби надрукувати понад 6 мільйонів примірників підручників, видавництва просять передплату на закупівлю паперу. А органи місцевого самоврядування, за чинними нормативними документами, не мають права здійснювати передоплату. Якщо ж видавництва залучать для друку підручників кредитні кошти, вартість підручника значно зросте.

«Тому ми підготували відповідні зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року № 117 та від 14 січня 2015 року № 6, що дасть можливість органам місцевого самоврядування здійснювати попередню оплату цих послуг і дасть змогу врешті-решт розв’язати цю гостру проблему та забезпечити дітей підручниками в повному обсязі», – доповіла про ситуацію міністр освіти і науки на першому засіданні уряду.

Уряд підтримав пропозиції Лілії Гриневич і вніс відповідні зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року № 117 та від 14 січня 2015 року № 6, що дозволить місцевим органам влади здійснити передоплату та забезпечити закупівлю і доставку підручників для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Інформує прес-служба МОН України
Джерело: mon.gov.ua 
Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям