Комп'ютерна залежність у дитини ...

30 січня Комп'ютерна залежність у дитини ...

З часом з'являється все більше різноманітних технологій, регулярно випускаються нові електронні пристрої або модифікуються старі, тому немає нічого дивного в тому, що кожна дитина знаходить для себе захоплення і ризикує стати залежним від нього.

Від комп'ютерної залежності найчастіше страждають діти шкільного віку, так як їх психічний стан ще недостатньо міцний і тому легко піддається будь-якому типу впливу. Фахівці виділяють кілька видів комп'ютерної залежності:

1. Ігрова залежність або кібераддікація - захоплення комп'ютерними та онлайн іграми.

2. Залежність від соціальних мереж, форумів, чатів і прагнення завести якомога більшу кількість онлайн друзів.

3. Інтернет серфінг - захоплення постійним пошуком нової інформації, мандрівка по новим інтернет-сторінкам і кліки по всіх посиланнях.

Головні причини залежності

1. У сім'ї дитина відчуває брак тепла і спілкування. Найчастіше школяр потрапляє в залежність від комп'ютера у постійно зайнятих батьків, у яких немає часу на розмови і вирішення проблем підлітка.

2. Відсутність інтересів, хобі та захоплень у житті школяра. Коли йому нічим зайнятися після уроків, то єдиним виходом залишається сидіння в інтернеті.

3. Замкнутий характер і невміння дитини знаходити спільну мову з оточуючими, що призводить до відсутності реальних друзів. Швидше за все він почне компенсувати це спілкуванням в соціальних мережах.

4. Залежність від якоїсь нової цікавої гри з безліччю спецефектів і місій. Вона може з'явитися навіть у цілком товариського і успішного школяра, у якого прекрасні відносини в колі сім'ї.

Щоб визначити, чи дійсно у дитини є залежність від комп'ютера та інтернету, необхідно звернути увагу на наявність таких ознак: 

1. У школяра спостерігається непереборне прагнення проводити весь час за комп'ютером.

2. Дитина втрачає контроль за часом - пізно лягає спати, забуває робити певні речі, страждає безсонням.

3. Відмова від їжі навіть після активної фізичної діяльності. Наприклад, дитина, приходячи зі школи, відразу сідає за комп'ютер і не хоче їсти.

4. Школяр стає нервовим і дратівливим, коли батьки намагаються відірвати його від монітора, іноді він може почати кричати і вести себе дуже агресивно.

5. Спілкування з залежною від комп'ютера дитиною полягає в обговоренні тільки певних тем. Зазвичай, вона може говорити тільки про те, що пов'язано з інтернетом і його персональним комп'ютером.

6. У школяра з'явилися проблеми у фізичному плані після довгого часу за монітором - погіршився зір, з'явилися болі в спині і скривився хребет, також часто почали хворіти зап'ястя.

Як позбавити школяра від проблеми?

Комп'ютерну залежність у дітей та підлітків можна вилікувати, але багато чого буде залежати від індивідуальних особливостей характеру дитини. Коли проблема ще в легкій формі - буде достатньо більше часу приділяти спілкуванню зі школярем і підібрати для нього цікаве хобі.

Залежність з глибокими ознаками вимагає більш інтенсивної терапії. Коли форма захворювання має прогресуючу форму, і дитина вже стала досить агресивною, то без лікування у фахівця вже не обійтися. Психолог і психотерапевт призначать курс лікування, ґрунтуючись на індивідуальних особливостях характеру школяра.

Батькам не рекомендується занадто критично ставитися до того, скільки дитина проводить часу за комп'ютером. Найкраще постаратися стати для неї другом і дізнатися, чому школяр іде від реального життя у віртуальний світ. Необхідно з'ясувати, про що він мріє і чим хоче займатися, щоб разом вибрати цікаве захоплення, яке дозволить позбутися залежності.

Джерело: dobrenok.com   

Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям