Про життя Св. Миколая.

19 грудня Про життя Св. Миколая.

Народився Чудотворець у Патарі, що у Малій Азії. Його сім’я мала немалі статки. Миколай виріс благородним і чуйним до чужих бід. Його батьки померли досить рано, тому хлопець відчував постійну потребу батьківської опіки та щирого слова любові. Він багато часу проводив серед дітей убогих батьків, котрі жили в темних глиняних хатах і нерідко йшли спати голодними. Також Св. Миколай любив бути на самоті, уникаючи веселих світських гульбищ, а згодом прийняв чернечий сан.

Як розповідає одна з легенд, одного вечора Миколай, щоб допомогти своєму бідному другові, який жив з немічними батьками, таємно від слуг серед глибокої ночі побіг до комори, набрав величезну торбину борошна, налив пляшку найкращої олії, набрав повні кишені фруктів, відшукав пару теплих панчіх і на ранок поклав торбу з продуктами біля дверей свого друга. Яке велике здивування було у родини, але ніхто не знав, кому дякувати за таку допомогу. Це лише один з численних прикладів добрих справ, які Чудотворець творив протягом життя.
 

Коли Святий отримав спадщину від своїх родичів, то роздав її бідним людям, а сам пішов мандрувати святими місцями. За своє життя Миколай отримав сан архієпископа, однак званням не пишався і продовжував ревно молитися та просити у Бога заступництва.  Його щира віра не раз відкликала бурю на морі, зцілювала хворих і без ліку творила добрі діла. Двері Його серця завжди відкриті для всіх без винятку, Він вислухає і подарує бажані ласки.

Після смерті Чудотворця його мощі неодноразово зцілювали знеможених та допомагали перемогти злидні. За це у піснях Його називають Чудотворцем. Пам’ятайте, що у будь-яку хвилину Ви можете звернутися до Святого, а Він вислухає та обдарує ласками та різноманітними щедротами.
 
Джерело: folkukraine.com
 
Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям