Всеукраїнський диктант національної єдності написано (текст диктанту)

11 листопада Всеукраїнський диктант національної єдності написано (текст диктанту)

Напередодні Дня писемності та мови та в рамках святкування 90-річчя Українського радіо, вчотирнадцяте відбувся Всеукраїнський диктант національної єдності.

Цьогоріч диктант поєднав перевірені часом традиції та новації. Зокрема, текст нині звучав двома голосами. Першою – для ознайомлення – прочитала добре відома кільком поколінням слухачів Українського радіо диктор, заслужена артистка України Світлана Горлова. А от, власне, диктував традиційно автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Невеличке оповідання було присвячене Українському радіо.

У прес-центрі НРКУ диктант писали як учасники з багаторічним досвідом (творча родина Анатолій Карпенко – Жанна Боднарук – Андрій Карпенко; директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо України Богдан Червак) і ті, для кого цьогорічна акція стала дебютом (генеральний директор Центру української культури та мистецтва Світлана Долеско; головний диригент Донбас-Опери, народний артист України Василь Василенко; письменниця Ірен Роздобудько; бард Ігор Жук; віце-президент грузинського культурно-освітнього центру "Іберія" Наталя Кварахцелія) та інші.

Уперше за чотирнадцять років диктант писали не за призи чи премії, а лише в ім’я ідеї. З огляду на непростий для нашої держави час, усі кошти, потрібні для проведення акції, – від грошових премій переможцям до кошторису, необхідного для пересилки поштою призів, - було вирішено переадресувати бійцям АТО. Але без приємних подарунків не обійдеться: усі, хто напише диктант без помилок, стануть героями спеціальних сюжетів в ефірі Українського радіо.

Тож пам’ятайте: Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це не перевірка знань рідної мови, не хизування здобутою високою оцінкою чи отриманим подарунком. Це незабутнє відчуття єдності всієї громади, розуміння, що в ці хвилини сотні тисяч твоїх співгромадян літера за літерою виводять речення радіодиктанту, і ти живеш, і мислиш, і дихаєш в унісон з усією нацією!

А в Київському університеті імені Б.Грінченка цього дня встановили новий рекорд України - "Наймасовіший диктант на одній локації". Тут за парти сіли і студенти, і викладачі. Виш анонсував участь 500 осіб, але остаточний результат перевершив сподівання. В стінах університету Грінченка радіо диктант писали 689 людей.

На сьогодні до НРКУ надійшло 2249 диктантів.
ДИКТАНТ:
УКРАЇНСЬКОМУ РАДІО – 90 РОКІВ!

Історія Українського радіо це – дивовижна епоха: сотні журналістів-корифеїв, тисячі радіопрограм, мільйони листів і телеграм від слухачів і незліченна кількість таких важливих, сказаних і почутих слів.

А знаєте, з якого слова і коли все почалося? Увечері шістнадцятого листопада 1924 року з гучномовців, установлених у центрі Харкова, пролунало: “Алло! Говорить Харків! Працює перша в Україні радіотелефонна станція!” Харків’яни, затамувавши подих, слухали, як звучить по радіо концерт.

У літопис Українського радіо вписано чимало незабутніх сторінок. Позивні «Реве та стогне Дніпр широкий» не зникали з ефіру в роки Другої світової війни. Українські письменники, а саме: Володимир Сосюра, Павло Тичина, Максим Рильський – з фронту передавали аудіозвернення, які підтримували бойовий дух народу. А по війні чимало українських родин, розпорошених по всіх усюдах, возз’єднувалися завдяки радіо.

Понад вісімдесят годин щодоби – такі обсяги мовлення Національної радіокомпанії України сьогодні, у дні її дев’яносторіччя. І зараз, у ці хвилини, коли ви разом із багатомільйонною українською родиною синхронно, слово за словом пишете радіодиктант, пам’ятайте: це відбувається завдяки нашим спільним зусиллям!

Наші домівки єднають радіохвилі, а наші серця – Українське радіо! І це – найпотужніша хвиля єдності!

Джерело: radioukr.com.ua 

Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям