До друку обиратимуть лише рейтингові підручники

07 липня До друку обиратимуть лише рейтингові підручники

Книговидавці разом із Міністерством освіти підтримали ідею створення електронного порталу для відбору нових підручників. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.

3 липня в МОН під головуванням заступника міністра освіти і науки Павла Полянського відбулася третя зустріч із експертами та книговидавцями щодо шкільних підручників для 4-х та 7-х класів.

Попри гострі дискусії учасники дійшли згоди, що традиційний конкурс з відбору рукописів потрібно скасувати. Адже він не забезпечує три ключових принципи – прозорість відбору підручників, якість підручників та участь педагогів у процесі відбору.

Натомість одноголосно була підтримана ідея створити електронний портал, який уможливить реалізацію цих фундаментальних критеріїв: на порталі планують розміщувати електронні зразки всіх рукописів, що були подані авторами на конкурс і отримали гриф МОН. Педагоги матимуть доступ до електронних рукописів, з яких і обиратимуть кращий підручник для навчання. Найрейтинговіший рукопис буде передано до друку.

За словами Павло Полянського, така схема дозволяє відмовитися від «лінійки», і це сприятиме викладачам у навчальному процесі.

"Тепер споживач сам формуватиме собі лінійку – і ключовим буде не прізвище автора, а якість підручника і, відповідно, якість знань дитини", - зазначив заступник міністра.

Для того, щоб нова система відбору підручників функціонувала ефективно з урахуванням побажань і зауважень громадськості та експертів, учасники засідання подали пропозицію запровадити 2-річний апробаційний період, упродовж якого у 4-х та 7-х класах нові підручники будуть протестовані в ході навчального процесу.

Під час наступної зустрічі у міністерстві планують обговорити вже деталізований проект щодо відбору, друку та впровадження нових підручників у школах, а також пропозиції щодо структури Незалежної агенції, яка проводитиме експертизу підручників.

Джерело: Освіта.ua 
Зареєструвати новий навчальний заклад

Активація користувача

Для активації введіть код, що Ви отримали у Вашій школі, натисніть кнопку, та слідуйте інструкціям